Lliga catalana de Clubs

Cambrils celebra la fase zonal de la Lliga Catalana

lliga_catalana.jpgEl passat cap de setmana del 2 i 3 d'agost el CN Cambrils va organitzar la fase seo tips zonal Sud de la Lliga seo services Catalana de Clubs. 

El CN Salou, el RCN Tarragona, el CN Hospitalet-Vandellós i el CN Cambrils van ser els quatre clubs representats en la competició.

La regata es va poder celebrar en embarcacions tipus J80, aprofitant que diferents armadors de la zona sud tenen el nostre club com a port base.

L'activitat va estar conduïda pel tèncic de la FCV, Jofre Rabadà, qui dissabte al matí va aprofitar per donar una xerrada sobre el reglament particular del format "match-race". Dissabte per la tarda, es van dur a terme diferents regates d'entrenament per practicar la modalitat "match-race" entre els participants en el campionat.

Diumenge es van celebrar les proves classificatòries que van donar conm a clar guanyador el CN Salou, representat pel Flash-Back de Josep Ma. Pujol. El segon lloc final, search engine optimization va ser per l'embarcació representant del RCN Tarragona, Ondulat 2 de Josep Ma. Castellví, després d'una intensa lluita amb la Frau, internet marketing services embarcació del CN Cambrils patronejada per lluis Anguela. La quarta posició va ser per l'embarcació del CN Hospitalet-Vandellós capitanejada pel regatista Jordi loan payment calculator Capella.

Les proves es van celebrar amb vent de component sud d'intensitat fluixa entre 7 i 10 nusos.

Instagram

instaclubnaut

  • Català
  • Español
  • English

banner-clientes

Totes les notícies al

imatge magazine

FacebookFlickr

blogweb

Agenda