Realitzada la jornada de marcatge 2011

Més d'una desena d'embarcacions van participar el professional seo services passat 24 de setembre a la jornada de marcatge que un any més ha organitzat l'ACPR a les nostres instal.lacions.

La jornada va començar amb una xerrada informativa a tots els participants sobre el marcatge i una explicació a càrrec de científics d'AZTI que per tercer any han triat les aigües de Cambrils per a fer la captura de tonyines de primer any i assegurar tenir material genètic i estudiar les tonyines nascudes al Mediterrani.

Gràcies a al participació de totes les embarcacions s’han capturat 18 Tonyines i s’han marcat 21 Llampugues, 14 Bacoretes i 1 Bonítol.


Al finalitzar la jornada de pesca els participants van poder gaudir d'un dinar de germanor. Agraïm a l'ACPR i a l'ATZI el haver tornat a confiar amb el nostre Club per l'organització d'aquesta jornada de pesca i estudi.

Recordem que l'any passat una de les captures marcades, una llampuga pescada per l'embarcació Pecten de Toni Soler, va ser pescada a Malta.

internet marketing services Fotografies de la jornada.

cambrils202_01.jpg
cambrils201_21.jpg
 cambrils203_01.jpg  cambrils204_01.jpg
  • Català
  • Español
  • English

Patrocinadors pesca

banner-clientes

Totes les notícies al

imatge magazine

FacebookFlickr

blogweb

Agenda