Finalitza la Copa d'Espanya d'Optimist amb els objectius complerts

La Copa d'espanya d'Optimist 2012 celebrada a Alacant finalitza amb uns bons resultats pels regatistes del CN Cambrils
 
equip_copa.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Després d'acabar el campionat amb set proves celebrades, el Leandre García va loan payment calculator aconseguir la 12a posició en el campionat i en Marcelo Cairo, després d'un OCS, aconseguia la 32a posició amb un 2n., un 12è. i un 13è. com a millors parcials.
 
Per la seva banda, la Tere Morató i la Mar Vergens, regatistes del Club que assistien com Equip Andorrà de Vela, aconseguien uns meritoris 59è. i 90è. lloc respectivament.

El tècnic Bernat Galí ens comentava: "Ha estat un campionat complicat tàcticament però els nostres regatistes han sabut mantenir-se en els llocs capdavanters amb totes les condicions i encara podem aspirar a classificar-nos per l'Europeu o fins i tot el mundial. El fet que el Campionat d'Espanya del proper mes de Juny es celebri en el nostre club és un valor afegit per poder plantejar-nos la consecució d'uns bons resultats."
 
Durant el proper mes, les pròximes cites d'aquest joves regatistes seran el Campionat de Catalunya per equips a celebrar en Vilanova i el Campionat de Catalunya de la classe Optimist a celebraren Cambrils durant el 19,20, 26 i 27 de maig.
 
mar_vergens.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


pdf Clasificacions finalsPer més info: www.cncb.es